Hogwarts Legacy vyjde ešte tento rok, tvrdí Warner Bros.

Odoberaj novinky cez  Google News
Harry Potter: Hogwarts Legacy
Zdroj: Warner Bros.

Väčšina fanúšikov hier a Harryho Pottera sa od oznámenia hry Hogwarts Legacy pýta na rok, v ktorom vyjde. Hra bola oznámená ešte v roku 2020 na prezentácii PlayStation Showcase s dátumom vydania 2021. Dnes už vieme, že to neplatí. V januári minulého roka bola hra odložená na rok 2022. Ten podľa Warner Bros. stále platí, aj keď to tak momentálne nevyzerá.

Uistenie prichádza zo stránky Wizarding World, kde autori zhrnuli, čo nás v tomto roku čaká z magického sveta Harryho Pottera. Okrem nového filmu Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore, ktorý bude mať premiéru v apríli, sa dočkáme aj dokumentu. Fantastic Beasts: A Natural History sa pozrie na zvieratá zo skutočného sveta, ktoré inšpirovali J.K. Rowlingovú k vytvoreniu svojich, magických verzií.

Hráčov však najviac zaujíma hra Hogwarts Legacy a rok, v ktorom vyjde. Podľa stránky je stále platné, že hra vyjde v tomto roku. Bohužiaľ bližšie informácie k dispozícii nie sú. Nevieme teda ani približný dátum, ani mesiac vydania. Otázne je, či hra skutočne vyjde v tomto roku. Je logické, že ak Warner Bros. ešte nerozhodol o odklade, alebo ho ešte nechce oznámiť verejne, nebude o tom zatiaľ písať. Stále teda nie je nič isté, aj keď by sme radi videli hru na našich herných zariadeniach.

Od traileru, ktorý sme videli počas PlayStation Showcase, sme sa v podstate nedočkali žiadnych nových informácií ani záberov. Vieme iba to, že pôjde o RPG hru, ktorá sa odohráva v magickom svete Harryho Pottera v 1800. Na starosti ju má štúdio Avalanche Software, ktoré Warner Bros. získal od Disney v roku 2017. Vydavateľom hry bude síce Warner Bros. no pod značkou Portkey Games, ktoré sú úzko spojené s Harry Potter hrami. Napríklad aj tou od Zyngy, ktorá sa nedávno stala vlastníctvom spoločnosti Take-Two za rekordnú sumu.