FIFA 23 ponúkne vylepšenú kariéru

Odoberaj novinky cez  Google News
Posledný ročník série FIFA, vyjde v septembri
Zdroj: EA Sports

Electronic Arts sa pochválila dvoma zásadnými novinkami vo svojich športových, resp. pretekárskych hrách. Jedna novinka sa týka F1 22, rozoberieme si ju v samostatnom článku, a druhá FIFA 23. Práve na tú druhú sa teraz zameriame.

Podľa EA ponúkne FIFA 23, čo bude vlastne posledný ročník tejto hernej série s týmto názvom, vylepšenú kariéru. Vývojári sa zamerali na to, aby ste mohli hrať za skutočných manažérov akéhokoľvek klubu. V hre bude viac ako 350 skutočných trénerov vrátane Jürgena Kloppa, Pepa Guardiolu, Antonia Conteho a Thomasa Tuchela. Na úplný zoznam si budeme musieť počkať. Najznámejší svetoví manažéri sú však detailnejší a viac sa podobajú na svoje skutočné ja, vrátane typických gest.

Dôležitou novinkou je prestup do iného klubu. Môžete si napríklad vybrať veľmi realistického Pepa Guardiolu a sami sa rozhodnúť, či zostane v Manchestri City, alebo sa presunie inde, vrátane vlastného tímu.

S režimom kariéry sa viaže vylepšenie umelej inteligencie. Súperi musia primeranejšie a taktickejšie reagovať na vývoj zápasu. Príkladom je situácia, keď súper vyhráva a blíži sa koniec zápasu. V takom prípade môžu vystriedať a poslať do hry viac defenzívnych hráčov, aby zabránili streleniu gólu.

Ďalšou novinkou je funkcia analýzy prenosu, ktorá preskúma a vyhodnotí každý váš prenos. K dispozícii budete mať aj lepšie analytické možnosti a budete môcť posúdiť ziskovosť danej transakcie.

Okrem toho sa zjednotí rozhranie hlavného kariérneho menu, pribudnú nové filmové a dynamické scény, ako aj hrateľné atrakcie. Tie sa opisujú ako spôsob, ako preklenúť hranie celého zápasu na svoju stranu. A v neposlednom rade sú hlásené lepšie možnosti prispôsobenia vlastného hráča.

FIFA 23 vyjde 30. septembra tohto roku. Všetky nové funkcie budú dostupné vo verziách pre PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Hra sa objaví aj na PS4, Xbox One a Nintendo Switch (v Legacy Edition).

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov