Dovez Dědka. Bizarná česká hra, v ktorej hráte za prezidenta Miloša Zemana

Odoberaj novinky cez  Google News
Dovez Dědka vás prevedie prezidentovaním Miloša Zemana
Zdroj: RemalameR

Máte radi pretekárske hry? Nevadia vám v hrách sprosté slová a robenie si srandy z handicapovaných? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali áno, potom je hra Dovez Dědka ako stvorená pre vás.

Vývojár s prezývkou RemalameR zverejnil svoje najnovšie dielo. Ide o satirickú pretekársku hru Dovez Dědka, v ktorej hráte za súčasného prezidenta Českej republiky Miloša Zemana. Na invalidnom vozíku sa snažíte prekonať určené trasy a zároveň absolvovať nostalgickú púť počas osemročného úradovania prezidenta, vyhýbať sa novinárom a zbierať alkohol a popolníky na doplnenie energie.

V hre sa objavujú aj známe osoby z prezidentovho okolia, ako napríklad jeho hovorca Jiří Ovčáček vo svojej pôvodnej zvieracej podobe. Okrem štylizovanej pixelovej grafiky a vtipne zobrazených udalostí je mimoriadne dôležitý aj soundtrack a Zemanove reakcie na rôzne udalosti v hre.

Srdce znalca zaplesá hneď v úvode, kde sa nachádza kultový Zemanov prejav s režisérom Robertom Sedláčkom z televízneho dokumentu Miloš Zeman – nekrológ politika a oslava Vysočiny z roku 2005.

Samotná hra je založená na platforme HTML5, takže ju môžete spustiť priamo v prehliadači alebo si stiahnuť bezplatný 108 MB súbor ZIP s takmer 300 MB zložkou hry. Potom stačí spustiť súbor .EXE a môžete hrať. Hra bohužiaľ nie je k dispozícii pre mobilné telefóny ani počítače Mac. Môžete teda hrať iba v systéme Windows.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov