Do Euro Truck Simulator 2 mieri ďalšie rozšírenie. Navštívime v ňom Balkán

Odoberaj novinky cez  Google News
ETS 2 ilustračné foto
Zdroj: wallpaperaccess.com

Možno ste to vedeli, možno nie, ale na západ od nás majú namiesto oblievačky či šibačky iný veľkonočný zvyk. Tým je zbieranie veľkonočných vajíčok, ktoré rodičia deťom skryjú a tie ich potom hľadajú. S podobnou akciou prišlo v uplynulých dňoch aj české štúdio SCS Software, ktoré stojí za hrami ako Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator.

Štúdio na svojich webových stránkach i sociálnych sieťach, ktoré s oboma hrami úzko súvisia, zverejnilo viacero obrázkov, v ktorých mali hráči hľadať veľkonočné vajíčka. Tie mali, podľa samotných vývojárov, napovedať, kam sa niektorá z hier uberie v najbližšom čase. Hráči samozrejme nelenili a tieto Easter Eggy našli, vďaka čomu sme sa dozvedeli potešujúcu informáciu.

V hre Euro Truck Simulator 2 sa už najbližšie pozrieme na dlho očakávaný Balkán. Spomínané vajíčka totiž niesli vlajky jednotlivých štátov tejto oblasti. Aby sme boli ešte presnejší, išlo o vlajky siedmich štátov – Chorvátsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Čierna hora, Kosovo, Albánsko a Severné Macedónsko.

Keď si poviete, „dobre, ale na Balkán patrí aj Slovinsko a Grécko, tieto krajiny nepribudnú?“, aj tu sa nám naskytá odpoveď. V súboroch hry totiž už teraz dokážeme nájsť zmienku o týchto krajinách. Vyzerá to teda tak, že najbližšie „Maps DLC“ skutočne prinesie Balkán so všetkým, čo k nemu patrí.

Netreba zabúdať na to, že vývojári museli pred časom odložiť vydanie plánovaného rozšírenia, ktoré by nás zaviedlo do Ruska. Hotové rozšírenie nevydali pre ruskú inváziu na Ukrajinu.

Kedy sa dočkáme Balkánu v ETS 2 nateraz nie je známe. Vývojári popri Rusku zrejme pracovali aj na tomto projekte, a to podľa ich samotných slov v jednom z rozhovorov. Nemali by tak byť v ranej fáze vývoja. Aj tak sa však spomína až rok 2023, nakoľko priniesť 9, pomerne veľkých štátov, naraz, dá určite zabrať.