Diablo Immortal nakoniec vyjde aj na PC

Odoberaj novinky cez  Google News
Diablo Immortal na PC
Zdroj: Blizzard

Pôvodne mobilná hra Diablo Immortal príde tiež na naše počítače. Toto akčné RPG bude dostupné od 2. júna v otvorenej beta verzii na platforme PC. V tom istom dni sa Diablo Immortal objaví v plnej verzii pre naše mobily.

Taktiež bude dostupný cross-play ako aj pokrok vašej postavy medzi platformami. Takže budete môcť pokračovať kde ste skončili na akejkoľvek platforme. Je to prekvapivý ťah od Blizzardu, pretože už skôr vyjadrili svoj záujem viac sa zameriavať na mobilnú platformu.

Blizzard hovorí, že s rozhodnutím, či vyvíjať hru aj na počítač, to bolo ako na hojdačke. V štúdiu mali pocit, že fanúšikovia si budú hru emulovať na počítač tak či tak, čo iba podporilo ich rozhodnutie. Vývojári majú v pláne priniesť plnohodnotný počítačoví zážitok z hry, čo detailnejšie popísali na svojom blogu, určite si nechcú zase nahnevať svojich verných fanúšikov.

Spolu s tradičným pohybom postavy (ľavý klik myšou) tak vývojári pridal WASD pohyb postavy. Podľa nich je to intuitívnejší pohyb, než klikanie a hýbanie myšou. Taktiež budeme mať možnosť si nastaviť klávesy a nechýba ani podpora ovládača. HUD bude tiež prispôsobený počítaču.

Podľa blogu sa má Diablo Immortal hrať inak ako normálne Diablo hry. Je to pre nich skôr “experiment” – vydať mobilný port na počítač.

Diablo Immortal si teda môžete zahrať na mobiloch 2. júna, a zároveň v tomto dni si ho budete môcť vyskúšať i na počítači v otvorenej beta verzii. Pre viac informácií sledujete náš web.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov