Dead Island 2 – spoznali sme dátum vydania a videli sme gameplay trailer

Odoberaj novinky cez  Google News
Dead Island 2 vyjde už čoskoro
Zdroj: youtube.com

O druhom pokračovaní zombie hry Dead Island sa toho v poslednom čase hovorilo veľa. Najskôr to boli šumy o tom, či hra vôbec uzrie svetlo sveta, neskôr kedy sa tak vlastne stane. Utorkový opening night na podujatí Gamescom však priniesol odpovede na viaceré otázky.

Dej hry zavedie odvážlivcov do Los Angeles a vývojári vraj ponúkajú „jedinečnú kombináciu hororu, čierneho humoru a nadštandardného zabíjania zombie”. Vývojári sa zameriavajú na kooperáciu a počas hry sa budeme môcť ujať až šiestich postáv. Každá postava má svoje špecifické schopnosti a ponúka odlišný herný zážitok. Jednou z postáv je Jacob, ktorého môžete vidieť v traileri.

Hru Dead Island 2 pôvodne vyvinula spoločnosť Yager Development. V roku 2015 bola z projektu odstránená a prácu prevzal tím Sumo Digital, ale ani im sa nepodarilo hru dokončiť a v roku 2019 ju zrušili. Nakoniec sa tohto škaredého káčatka ujala spoločnosť Dambuster Studios.

V spoločnosti Dambuster strávili veľa času vývojom technológie gore a ďalších nástrojov. Príbehovo hra nadväzuje na časovú os prvého Dead Islandu, ale inak je to skôr čistý list. Zameriavajú sa na boj zblízka z pohľadu prvej osoby a chcú, aby bol tento boj zábavný a zaujímavý.

Postapokalyptická verzia Los Angeles má niekoľko štvrtí. Niektoré z nich sú veľké, iné menšie. Jednotlivé štvrte sa vám odomknú, keď budete postupovať v príbehu a plniť rôzne vedľajšie úlohy rôzneho typu. Každá štvrť má svoju vlastnú populáciu zombíkov, ktorí sú upravení a oblečení tak, aby odrážali danú oblasť a život v Los Angeles. Patria medzi ne napríklad kričiaci na kolieskových korčuliach s prilbami, zatiaľ čo na pláži budete mať problém s veľkými drvičmi nasiaknutými steroidmi.

Hra Dead Island 2 vyjde 3. februára 2023 na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One a Google Stadia. Podľa obchodu Epic Games Store bude hra obsahovať české titulky.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov