Dataminer zistil, že niektorí bossovia v Elden Ring mali mať vlastné questy

Odoberaj novinky cez  Google News
Elden Ring sa dočkáme v januári 2022
Zdroj: bandainamcoent.eu

Dataminer souls série vydal na svojom kanáli Sekiro Dubi dve videá, v ktorých opisuje nepoužité questy v Elden Ring súvisiace s bossmi v hre. A to konkrétne o Vyke, Knight of the Roundtable a Mohga, the Lord of Blood.

Po dokončení hry sa Vyke objaví ako NPC útočník v Liurnii, ako aj boss Evergaolu v Mountaintops of the Giants. Vyke bol rovnako ako postava hráča Tarnished a jeden z tých, ktorí to takmer dotiahli na Elden Lordov. Naznačuje sa, že mal blízky vzťah s prastarými drakmi v hre – používa dračie zaklínadlá a v jednom z opisov ich predmetov ho vyzdvihuje drak Lansseax, ktorý ho „miloval najviac”. Vyke odmietol neodvratnú smrť svojej Finger Maiden a vyhľadal Frenzied Flame a Three Fingers, čo spálilo jeho brnenie a viedlo k jeho uväzneniu v Evergaole.

Video ďalej ukazuje, ako by ste sa s Vyke v hre kedysi stretli oveľa skôr a za priateľskejších okolností. Vystrihnutý dialóg s Gatekeeper-om Gostoc-om naznačuje, že Vyke sa mohol nachádzať na hrade Stormveil a Sekiro Dubi tiež objavil výzvy na rozhovory s Vyke, ktorým chýbajú príslušné zvukové súbory, ako aj priateľskú, vyvolateľnú verziu rytiera. Ako dodatočný zvrat Sekiro Dubi uvádza, že v Stormveil sa nachádzajú údaje pre verziu Godfreya, prvého lorda Eldenu, čo je skutočne značný posun oproti jeho konečnej pozícii predposledného (alebo tretieho, podľa toho, ako počítate) bossa hry.

Mohg, the Lord of Blood, je Margitino dvojča a dieťa Mariky a Godfreya. Vyrástol v podzemných úkrytoch pod hlavným mestom a vzbúril sa proti Golden Order, založil Mohgwyn Dynasty a zmocnil sa Bloody Fingers ako svojich služobníkov. Uniesol brata Malenia-i, Miquella, a urobil mu, niečo, čo ho zanechalo ako starca v kóme v akomsi kokóne. S Mohgom sa dá bojovať dvakrát: raz ako s ilúziou v Shunning Grounds a raz naozaj v jeho paláci pri Siofre.

V The Lord of Blood sú nepoužité dialógové súbory (opäť bez zvuku) pre vstup do Blood Fingers s výzvou „Will you become my subordinate?” Niektoré príznaky, udalostí spojené s Mohgom naznačujú, že na túto jeho verziu sme mohli naraziť na Altus Plateau, opäť oveľa skôr ako vo finálnej hre.

Predstavte si Elden Ring, kde by Vyke mal NPC questovú líniu podobne ako Yura, ktorá by viedla k vedľajšiemu príbehu a záveru Frenzied Flame, pričom Vyke by sa stal obľúbenou NPC ako Blaidd alebo D. Druh digitálnej forenznej analýzy, ktorú Sekiro Dubi vykonáva, nám umožňuje lepšie pochopiť vývojový proces spoločnosti FromSoftware a pomáha nám pochopiť, ako štúdio zdokonaľuje svoje postavy. Zisťovanie údajov o každej hre štúdia ukazuje, ako často sa postavy FromSoftuware pred vydaním premiešavajú a rekontextualizujú, a sme zvedaví, čo ďalšie Sekiro Dubi a ďalší nadšenci časom zistia.