Ďalšia Forza Motorsport nenesie číselné označenie

Odoberaj novinky cez  Google News
Forza Motorsport 2022
Zdroj: youtube.com

Spoločnosť Turn 10 dostala príležitosť ukázať dlho očakávanú Forza Motorsport počas Xbox & Bethesda Games Showcase. Hra, ktorá bola teasovaná ešte pred vydaním série Xbox X / S, je prvým hlavným dielom série od roku 2017 a má prísť na jar 2023.

Hra, ktorá je ohlasovaná ako „technicky najpokročilejšia pretekárska hra, aká bola kedy vytvorená“, bude obsahovať ray tracing v reálnom čase a dynamický systém denného času. V závislosti od toho, aká je denná doba, sa bude meniť teplota okolia, čo ovplyvní teplotu povrchu trate a zmení spôsob jazdy vozidiel podobne ako počasie.

Turn 10 tvrdí, že úplne prepracovala jazdné vlastnosti a fyziku a pri vykresľovaní tratí využíva procedurálne generovanie, aby boli realistickejšie. K dispozícii bude nová mechanika stavby vozidiel a systémy manažmentu pneumatík a paliva.

Spoločnosť ukázala aj prerobenú trať Maple Valley z pôvodnej hry Forza Motorsport. Ďalšími vrátenými traťami sú Circuit de Spa-Francorchamps a Laguna Seca Raceway, ktoré boli od základu prestavané tak, aby využívali hardvér súčasnej generácie. K dispozícii sú aj nové trate, ako napríklad juhoafrický okruh Kyalami Grand Prix Circuit a okruh Hakone v Japonsku.

Poškodenie vozidla bude veľkou súčasťou hry Forza Motorsport, pričom úplne nová simulácia zohľadňuje smer poškodenia, spôsob odlupovania laku na odhalených a vyvýšených okrajoch, nánosy nečistôt a ďalšie prvky.

Hoci Forza Motorsport už dlhší čas chýba v akcii, značke Forza sa v tomto období darilo vďaka hrám Forza Horizon 4 a Forza Horizon 5 od Playground Games. Štúdio nakoniec kúpil Microsoft a pracuje aj na reboote hry Fable, čo je jeho prvý projekt mimo Forzy od založenia v roku 2010.