Cocoon je nová hra od tvorcov Inside and Limbo

Odoberaj novinky cez  Google News
Cocoon
Zdroj: youtube.com

Xbox je známy tým, že počas svojich veľkých prezentácií ukazuje niektoré z obľúbených nezávislých hier, a zdá sa, že túto tradíciu udržiava. Počas dnešného podujatia Xbox Bethesda Showcase sme sa prvýkrát pozreli na nový projekt od hlavného dizajnéra hier Limbo a Inside, Jeppeho Carlsena.

Hra Cocoon, ktorú vydala spoločnosť Annapurna Interactive, a ktorá má na budúci mesiac vlastnú prezentáciu, sľubuje ohromujúci zážitok s nesporne podmanivým výtvarným štýlom. Tvorcovia sľubujú, že hráčov zavedú „na dobrodružstvo naprieč svetmi vo vnútri svetov“, ktoré sú v traileri reprezentované sériou nezvyčajných svietiacich gulí.

Ukážka sa začína rozsiahlym a štylizovaným pohľadom na púštnu krajinu, ktorú čoskoro naruší oslepujúci lúč bieleho svetla. Náš hrdina sa vynorí z mechanicky vyzerajúceho kokónu, ktorý je nabitý energiou z lasera a vyzerá ako akýsi chrobák. Väčšinou vidíme, ako chytá a rozdeľuje guľôčky rôznych farieb, ktoré mu môžu umožniť skok na rôzne miesta. Z tohto odhaleného traileru sa nedá vyčítať veľa detailov, ale vyzerá to zaujímavo.

Hra Cocoon vyjde na konzolách Xbox prostredníctvom služby Game Pass niekedy v roku 2023. V popise traileru sa uvádza, že fanúšikovia by sa mali pripraviť na „zvládnutie mechaniky prekonávania sveta a odhalenie vesmírnej záhady“.