Circus Electrique by mal vyjsť ešte tento rok

Odoberaj novinky cez  Google News
Circus Electrique
Zdroj: vulgarknight.com

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako by vyzeral Darkest Dungeon, keby v ňom neo-viktoriánska cirkusová skupina bojovala s vražednými zombíkmi v uliciach steampunkového Londýna? Ide síce o dosť konkrétnu predstavu, ale ak je to to, čo chcete, Circus Electrique by mohol byť presne to pravé, čo hľadáte.

Circus Electrique obsahuje prvky príbehového RPG, taktického boja a simulátora riadenia cirkusu. Sleduje dobrodružstvá skupiny klasických cirkusových artistov – krotiteľov, únikových umelcov, klaunov a ďalších – ktorí sa snažia zachrániť mesto pred pustošivým Maddeningom, ktorý sa snaží spraviť z nevinných občanov vrahov.

Hra bola prvýkrát ohlásená koncom roka 2021, ale dnes máme prvý podrobný pohľad na skutočnú hrateľnosť a skutočne sa podobá na Darkest Dungeon. Partia štyroch postáv (vybraných z 15 tried) sa postaví proti podobne rozmiestneným nepriateľom a vedie ťahové boje, v ktorých si vymieňa špeciálne pohyby a schopnosti, kým jedna strana nezvíťazí.

Veľkú úlohu v bitkách zohráva aj umiestnenie a morálka, ako aj psychický stav jednotlivých bojovníkov. Ak morálka niektorej z vašich postáv klesne príliš nízko, v skutočnosti z cirkusu utečú a vy budete musieť nájsť (a vycvičiť) náhradu alebo sa pokúsiť zaobísť bez nej.

A pretože predstavenie musí pokračovať, budete tiež zodpovední za plánovanie a realizáciu nočných predstavení, aby ste zarobili peniaze a udržali svojich účinkujúcich zaplatených a šťastných. A nielen to. Vašim konečným cieľom je zistiť, ako sa šialenstvo začalo a ako ho zastaviť, a to bude tiež stáť peniaze. Očakáva sa, že Circus Electrique vyjde koncom tohto roka v službe Steam a v obchode Epic Games Store. Očakávajú sa tiež vydania na obe generácie konzol pre Sony a Microsoft ako aj pre Nintendo Switch.