CD Projekt trvá na tom, že prechod Witchera 3 na aktuálnu generáciu nie je peklom

Odoberaj novinky cez  Google News
The Witcher 3
Zdroj: wallpaper.dog

CD projekt pred pár dňami oznámil, že plánovaná aktualizácia, ktorá znamená zároveň aj prechod The Witcher 3: Wild Hunt na aktuálnu generáciu konzol oznámená ešte v roku 2020,  bude zasa oneskorená. A to až „do odvolania“.

Po zasadnutí investorov, viceprezident pre obchodný rozvoj Michał Nowakowski povedal „Pozeral som sa na titulky, ktoré sa mi z času na čas objavia na internete, a videl som jeden, ktorý ma skutočne zaujal – Prechod Witchera 3 na aktuálnu generáciu je odložený na neurčito – čo znie, ako by sa hra nachádzala v nejakom vývojovom pekle. Chcem povedať, že to nie je skutočnosť. Všetko, čo hovoríme je, že vývoj hry sme prevzali interne. Prehodnocujeme náš čas, a to si žiada trochu bližší pohľad, to je všetko čo môžeme povedať.”

CEO spoločnosti CD Projekt, Adam Kicinski na otázku, koľko vývojárov je potrebných na dokončenie projektu, uviedol, že celkový počet odhaduje na približne 15 ľudí plus nejaký externý personál. Pri otázke či práve tento projekt bude mať nejaký vplyv na vývoj prípadných ďalších hier či iných projektov odpovedal Kicisnki, že „prevzatie tohto projektu neovplyvní vývoj našich ďalších projektov.“

Aktualizácia, ktorá prinesie aj prechod Witchera 3 na aktuálnu generáciu, teda pre konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X-S a majiteľom hry na PC, príde ako bezplatná aktualizácia. Uviedol to portál PC Gamer. Počas zasadnutia nám neboli odhalené žiadne veľké novinky či veľké vyhlásenia o novom možnom cieli spoločnosti. Nanešťastie nám ale bolo po-odhalené to, že rozšírenie pre Cyberpunk 2077 sa neobjaví minimálne do roku 2023.