B550 – nový produkt od MinisForum s dedikovanou grafikou

Odoberaj novinky cez  Google News
MinisForum B550
Zdroj: minisforum.com

Približne pred tromi mesiacmi vydal výrobca mini počítačov, spoločnosť MinisForum, informácie o mini-pc s čipovou sadou AMD B550. Podľa tlačovej správy bude tento mini-pc podporovať CPU bez integrovanej grafickej karty. B550 teda bude musieť podporovať dedikovanú GPU, hoci v tom čase nehovorili o tom, ktorá GPU bude osadená v tomto pc. Dnes už však o ňom dorazili úplne nové informácie.

Táto ich vlastná základná doska má konektor PCIe. Ten bude možné použiť na pripojenie k dedikovanej grafickej karte pomocou podporného doku (dok je tiež súčasťou balenia). Základná doska má tiež dva sloty M.2 2280 SSD, ktoré podporujú NGFF SATA a NVMe PCIe 3.0.

Existujú dva spôsoby napájania počítača. Ak používate AMD APU ako 5600G alebo 5700G, súčasťou balenia je štandardná 19V napájacia kocka a môžete ju použiť priamo bez použitia podporného doku. Ak si však chcete urobiť nejaké DIY a prepojiť to s dedikovanou grafickou kartou, budete musieť použiť vlastný ATX alebo SFX zdroj. Vďaka tomu môžete v tomto mini-pc používať desktopový CPU ako 5600X a spotreba celého systému bude viac ako 600W. Mini počítač má chladiace riešenie, ktoré podporuje 65W TDP.

Viac informácii nájdete na stránke obchodu.