Až trojicu Persona hier si čoskoro zahráte aj na Xboxe

Odoberaj novinky cez  Google News
Persona hry mieria na Xbox
Zdroj: gematsu.com

Dnešná prezentácia Xboxu a Bethesdy priniesla aj informácie o hrách Persona 3 Portable, Persona 4 Golden a Persona 5 Royal. Tie si po novom zahrajú aj hráči na svojich Xbox konzolách.

Predtým boli tieto tituly dostupné len na platformách PlayStation a PC. K dispozícii budú aj v službe Xbox Game Pass.

Persona 3 je najpozoruhodnejším z portov, keďže jej dostupnosť bola v priebehu rokov obmedzená. Hra Persona 3, ktorá pôvodne vyšla už v roku 2006, pomohla spopularizovať sériu v Amerike tým, že predstavila mnohé z myšlienok, ktoré poháňali hry Persona 4 a 5, ako napríklad denný kalendár. Naposledy bola vydaná na PlayStation Portable ako Persona 3 Portable, čo predstavuje prvý a jediný prípad, keď táto podséria umožnila hrať za ženskú hlavnú postavu.

Čo sa týka hier Persona 4 a Persona 5, obe sú bežne dostupné na iných platformách, ale na Xbox smerujú po prvýkrát. Persona 4 Golden vyšla na PC už v roku 2020, kde sa stala prekvapivým hitom.

Všetky tri hry sa zameriavajú na skupinu nesúrodých japonských tínedžerov, ktorí bojujú s démonmi a zároveň sa vyrovnávajú s nástrahami romantiky, skúšok a osobných románikov. Sú známe svojím výrazným umením a soundtrackmi, ktoré im pomohli k raketovej sláve medzi americkým publikom. Celá séria prekročila hranicu 15 miliónov predaných kusov.

Persona 5 Royal vyjde 21. októbra, pričom dátumy vydania hier Persona 3 Portable a Persona 4 Golden v súčasnosti nie sú potvrdené. Medzitým si pozrite všetky ostatné informácie z našej výstavy Xbox Showcase, pretože herné leto pokračuje.