Autori Alien: Isolation už 4 roky pracujú na novej sci-fi FPS

Odoberaj novinky cez  Google News
Alien: Isolation
Zdroj: microsoft.com

Štúdio Creative Assembly netreba v hernom svete špeciálne predstavovať. V posledných rokoch sa sústredilo predovšetkým na sériu Total War, pre ktorú prinieslo niekoľko nových dielov. Spomenúť môžeme aj F2P (Free To Play) hru Total War: Arena. V roku 2014 si však vyskúšali o niečo odlišnejší žáner a hráčom predstavili titul, ktorý si okamžite získal obrovskú základňu fanúšikov. Reč je o Alien: Isolation.

Riaditeľ spomínaného štúdia, Gareth Edmondson, v rozhovore pre časopis Edge Magazine prezradil, že tím, ktorí prišiel práve s Alien: Isolation, už štyri roky pracuje na novej sci-fi FPS hre. Tá síce ešte nemá meno, ale sústrediť sa má na malé detaily a autenticitu, pričom bude verná svojim „zdrojovým materiálom“. Ďalšie detaily však Edmondson neprezradil.

„Je to naša nová IP a je to svet, ktorý vytvárame. Takže sa o to samozrejme staráme a chceme to robiť dobre. Chceme zachytiť autentickosť modrého oceánu alebo otvoreného neba od základov, len s prázdnou stránkou pred sebou,“ povedal riaditeľ Creative Assembly.

Na záver len dodáme, že prvé známky o chystanej hre sa na verejnosť dostali začiatkom mája. Vtedy štúdio zháňalo zamestnancov práve pre tento projekt.