Assassin’s Creed Valhalla – tipy a triky, ktoré vám pomôžu

Odoberaj novinky cez  Google News
Assassin´s Creed Valhalla
Zdroj: gamesradar.com

Už zajtra sa oficiálne dočkáme očakávanej videohry – Assassin’s Creed Valhalla. Pôjde o akčné RPG od vývojárov z Ubisoft Montreal a vydavateľstva Ubisoft. Dvanásta hlavná časť zo série nás tentokrát zavedie do roku 873 a ponúkne nám príbeh invázie Vikingov do Británie. Vlastne preto vám prinášame Assassin’s Creed Valhalla – tipy a triky, pretože ich budete potrebovať.

Prvé recenzie naznačujú, že aj keď je hra na prvý pohľad takmer rovnaká ako jej predchodcovia – Origins a Odyssey, vývojárom sa predsa len podarilo priniesť zopár noviniek. Portál GameSpot preto prišiel s niekoľkými tipmi, ktoré by mali hráčom uľahčiť hranie a užiť si titul naplno.

Zbierajte dostupné zdroje

V prípade Valhally by nemal byť systém lootovania až tak náročný ako v predchádzajúcich dieloch. Pravdepodobne preto nebudete musieť neustále vymieňať nové zbrane a brnenia. Namiesto toho budete mať niekoľko brnení, ktoré bude možné aktualizovať pomocou tzv. zdrojov. Vylepšite tak ich štatistiky a zvýšite počet dostupných slotov na ďalšie veci.

Ak budete chcieť vyťažiť zo svojho brnenia čo najviac, dávajte si pozor na to, čo sa okolo vás nachádza. A to nech ste kdekoľvek. Lov zvierat vám získa kožušinu, horské oblasti obsahujú skaly, v ktorých sa nachádza ruda. Vďaka vášmu bystrému oku môžete prehľadávať oblasti, kde sú dostupné zdroje. Pomôcť vám môže aj váš vták a jeho pohľad z hora.

Sledujte svoju úroveň a využívajte prevleky

Počas hrania sledujte svoju úroveň výkonu a snažte sa ostať v oblastiach, ktoré tomu zodpovedajú. Samozrejme, ak zájdete niekde, kde bude úroveň o jeden či dva čísla vyššia od tej vašej nevadí to. Vyššie rozdiely však už môžu znamenať istú smrť.

Pozor si treba dávať aj na oblasti, ktoré sú voči Vikingom sami od seba nepriateľské. Ak sa v jednej z nich ocitnete, oblečte si plášť. Ten vám pomôže splynúť s okolím a nepozorovane prejsť pomedzi vašich nepriateľov.

Prispôsobte si úroveň obtiažnosti

Assassin’s Creed Valhalla ponúka niekoľko rôznych nastavení obtiažnosti. Niekoľko je špeciálnych – napr. Exploration či Stealth. Prvé nastavenie určuje koľko informácií sa zobrazí na vašom HUD a mape. Čím menej informácií, tým viac hľadania pre vás pomocou dialógov či enviromentálnych indícií.

Druhú možnosť si zvoľte v tom prípade, že sa rozhodnete prechádzať hrou a likvidovať vašich nepriateľov čo najtichším spôsobom. Táto obtiažnosť vylepšuje povedomie nepriateľov o vašom pohybe, čo vám hru o niečo sťaží. Okrem toho sa do hry vracia Explorer mód, ktorý poznáme z Odyseey.

Možností je viac a na svoje si príde zrejme každý. Pamätajte si však, že už toto nastavenie vám môže výrazne pomôcť k tomu, aby ste si hru užili.

Plánujte si svoje misie

Hra ponúka dva druhy misií. Tou prvou sú tzv. Conquesty, druhou sú „World Events“. O čo konkrétne ide?

Conquesty sú takpovediac hlavné misie. Získavate ich pri rozhovoroch s Randvim vo vašom domčeku. Pôjde o sériu niekoľkých misií, ktoré môžete robiť v akomkoľvek poradí. Je dôležité si však uvedomiť, že akonáhle si vyberiete tento typ misie, ostatné veci sa vám uzamknú. A to až do doby, než ich splníte.

Na druhej strane je tu nová forma vedľajších úloh, ktoré dostali názov World Events. Tieto organickejšie, randomizované misie síce nemajú tzv. sledovač, ale sú zvyčajne krátke a nevyžadujú veľa cestovania. Spravidla vám dajú pár odmien a skúseností. Viac sú zamerané na vtip a spestrenie hrania.

Plánovanie týchto dvoch typov misií je však pre hranie dôležité. Môže vám to uľahčiť a spríjemniť celkový prechod hrou.

Veríme, že sa vám Assassin’s Creed Valhalla – tipy a triky páčili. A nezabudnite, Assassin’s Creed Valhalla vychádza už zajtra na všetky tieto platformy – PlayStation 5, Xbox Series X a Series S, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia a samozrejme PC.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov