Amazon chce pripraviť vlastný Mass Effect seriál

Odoberaj novinky cez  Google News
Mass Effect
Zdroj: BioWare

Po neúspešných pokusoch pripraviť a natočiť Mass Effect film prichádza na scène možnosť seriálu, za ktorým chce stáť Amazon. Prvýkrát sme totiž o filme Mass Effect počuli ešte v roku 2010. Jedenásť rokov neskôr a žiadny film zatiaľ nevyšiel. Filmový projekt bol oficiálne zrušený iba nedávno, keď to oznámil Max Walters zo štúdia BioWare. Čo bude ďalej?

Dôvodom na zrušenie pripravovaného filmu zo sveta Mass Effect bolo podľa slov Waltersa boj so samotnou značkou. Ľudia pracujúci na filme nemali jasnú predstavu o tom, o čom by mal byť príbeh. “Aký príbeh budeme rozprávať? Stihneme to za 90 alebo 120 minút? A bude to vôbec pre príbeh dobré?” hovorí Walters vo svojom vyjadrení o zrušení filmu. Pravdepodobne má pravdu. Rozsiahly príbeh série Mass Effect by bolo len ťažko možné vtesnať do dvoch hodín. Preto sa ponúkla iná možnosť.

Televízny seriál. Podľa informácií magazínu Deadline sa k tomuto seriálu chce pridružiť Amazon. Vraj sú už veľmi blízko podpísaniu dohody. Dáva to zmysel. Ich seriál z vesmírneho prostredia The Expanse bude mať onedlho svoju poslednú sériu a po jeho skončení ostane v zozname Amazon seriálov diera. Mass Effect bol a ešte stále je populárny a preto by túto dieru po vesmírnom seriály mohol vyplniť. Navyše budú mať tvorcovia oveľa viac možností a priestoru na príbeh formu seriálu, než formou filmu.

Viac informácií k seriálu zatiaľ nie je. Amazon ich ešte musí oficiálne potvrdiť, napríklad podpisom zmluvy. Kým budete čakať, môžete si prečítať našu recenziu na Mass Effect: Legendary Edition.