Akcionári Activision Blizzard schválili plánovanú akvizíciu Microsoftom

Odoberaj novinky cez  Google News
Microsoft sa snaží kúpiť Activision
Zdroj: Getty Images

Ubehli už neuveriteľné 4 mesiace od toho, čo herným svetom preletela správa o plánoch spoločnosti Microsoft. Tá po tom, čo minulý rok ohlásila kúpu spoločnosti Zenimax, vďaka čomu získal Bethesdu či ďalšie štúdiá, oznámila plány na ďalšiu kúpu, tentoraz spoločnosti Activision Blizzard.

To, čo sa javilo ako vybavená vec, však muselo a stále musí prejsť viacerými schváleniami a súhlasmi, pričom len v týchto dňoch padlo vôbec prvé rozhodnutie. Akcionári Activisionu v hlasovaní odobrili tento nákup. Má po tomto Microsoft v rukách túto spoločnosť? Ani zďaleka nie.

Dokonca ani akciový trh si nemyslí, že ku kúpe aj reálne dôjde. Ak by sa akvizícia uskutočnila, znamenalo by to, že všetci akcionári by dostali 95 dolárov za každú držanú akciu. Pri súčasnej cene 77 USD za akciu je to pomerne veľký zisk, ale cena sa príliš nepohla, čo ukazuje, že investori si nie sú istí, či sa akvizícia uskutoční.

Najväčšou prekážkou je totiž US Federal Trade Commission, ktorý celý prípad skúma. Ak komisia zistí závažný problém v prepojení spoločností – napríklad v súvislosti s monopolom – môže celú dohodu zastaviť. Preskúmanie bude trvať ešte mnoho mesiacov a samotné vedenie spoločnosti Activision Blizzard uviedlo, že predpokladaný dátum ukončenia transakcie je 30. jún budúceho roka.