A Plague Tale: Requiem dostane vlastný showcase. Konať sa bude vo štvrtok

Odoberaj novinky cez  Google News
A Plague Tale: Requiem
Zdroj: youtube.com

Spoločnosť Focus Entertainment oznámila Focus Showcase pre A Plague Tale: Requiem, kde poskytne hlbší pohľad na hrateľnosť a konečne potvrdí dátum vydania. A Plague Tale: Requiem bola prvýkrát odhalená na minuloročnej výstave E3, ale vo štvrtok 23. júna sa dočkáme poriadneho pohľadu na hrateľnosť, ako aj dátumu vydania.

Nalaďte sa na 23. júna a pozrite si hru A Plague Tale: Requiem a exkluzívny rozšírený gameplay trailer!” uvádza sa v popise youtuberskej premiéry, ktorá sa začne o 18:00 nášho času. V súčasnosti je vydanie hry stanovené na tento rok, ale presný dátum sa dozvieme na spomínanej akcii.

Prvýkrát sme mali možnosť ochutnať gameplay už na The Game Awards v roku 2021, hoci nám to nedalo predstavu o tom, ako by hra mohla skutočne vyzerať. Našťastie nám vývojárske štúdio Asobo umožnilo pozrieť sa na Requiem v akcii počas Xbox and Bethesda Games Showcase.

Pokračovanie titulu A Plague Tale: Innocence z roku 2019 rozhodne vyzerá, že sa jeho kvalita zvyšuje. V prvej hre sa hlavná hrdinka Amicia musela vzhľadom na svoj vek a menší vzrast v porovnaní s väčšinou dospelých mužov v hre spoliehať skôr na stealth než na akýkoľvek boj.

V Requiem to však vyzerá tak, že tentoraz sa rozhodne bojovať proti svojim nepriateľom s kušou. Aj napriek tomu by mal stealth aj naďalej hrať dôležitú úlohu. A to vzhľadom na to, že to bol jeden z hlavných ťahákov prvého dielu.

Hoci nie je jasné, ako sa do hry premietne mladší brat a kráľ potkanov Hugo, zdá sa, že jeho psychické prepojenie s hlodavcami bude hrať určitú úlohu v hrateľnosti. Možno sa práve to dozvieme na gameplay prezentácii už o dva dni.