A Plague Tale Requiem dostal dátum vydania

Odoberaj novinky cez  Google News
A Plague Tale Requiem dostal dátum vydania
Zdroj: youtube.com, spawn.sk

Hráči sa konečne dočkali. Zákulisné šumy k nám prichádzali už nejaký ten čas. Ale len dnes sme sa počas konferencie Xboxu a Bethesdy dozvedeli o chystanom pokračovaní titulu A Plague Tale, ktorý ponesie názov Requiem, pričom nechýbal ani dátum vydania.

Aj keď ten zrejme fanúšikov veľmi nepotešil, keďže je naplánovaný až na rok 2022. Veľa neprezradil ani CGI trailer. Očakávať však máme priamu príbehovú nadväznosť, návrat Amicie a jej brata Huga. Návrat hlási aj „ikonické množstvo krýs“.

Vydanie je naplánované, ako sme už spomínali, na budúci rok, a to na konzoly Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S a potešia sa aj PC hráči. Ak ste titul doteraz nehrali, určite to napravte.

Prvý diel k nám dorazil 14. mája v roku 2019 a stoja za nim vývojári z Asobo Studio. Tí siahli pre motívy na svoju hru do histórie svojho národa (ide o francúzskych vývojárov), pričom nám priniesli vlastný pohľad na storočnú vojnu. Tá zmenila krajinu na nepoznanie.

Príbeh sme sledovali očami mladej šľachtičnej Amicie de Rune, ktorá musí počas vojny chrániť aj svojho chorého brata. Či sa jej to podarilo sa dozviete, keď sa k hre dostanete, čo vám rozhodne odporúčame.

Predsa len A Plague Tale Requiem má dátum vydania naplánovaný až o niekoľko mesiacov, možno aj niečo vyše roka, takže dovtedy to rozhodne stihnete. A popri tom sledujte aj náš web, pretože E3 2021 ešte rozhodne nekončí.