6 X 6 #49 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Týždeň zbehol ako voda, a to znamená jediné. Sme tu opäť, tentokrát už so 6 X 6 #49. Čo sa dialo v hernom, filmovom a seriálovom svete za uplynulých 7 dní?

Videohry

 • Po novom, deti a mladiství v Číne, ktorí ešte nedovŕšili 18 rokov budú mať dovolené hrať sa iba cez víkendy. To však nie je všetko, pretože ani cez víkendy sa nemôžu hrať do sýtosti, práve naopak. Hranie online hier je dovolené iba v piatok, sobotu a nedeľu a to na jednu hodinu denne.
 • Nová aktualizácia odstránila Denuvo ochranu z Marvel’s Avengers na PC. Square Enix a Crystal Dynamics vydali nový patch, ktorý odstráni Denuvo z Marvel’s Avengers na PC. Nová aktualizácia, ktorá má približne 1,8 GB pridáva nové misie pre viac hráčov a extraktory fragmentov.
 • Na prvé gameplay zábery z Marvel’s Midnight Suns sme dlho čakať nemuseli. Video vám poskytne pohľad na hrateľnosť taktického RPG prvku. Okrem toho dôjde aj na informácie ohľadom vizuálneho vylepšenia, zručností, ako aj dialógu. Samozrejme dôjde aj na ukážku kartového systému, ktorý bude hru sprevádzať.
 • Veľa veľkých hier z tohto roku bolo odložených na rok 2022, prípadne na neurčito. Vo väčšine prípadov to bolo, resp. je, kvôli pandémii koronavírusu. CD Projekt Red však aj napriek tomu uviedol, že verzie Cyberpunk 2077 a The Witcher 3: Wild Hunt na mieru určené pre PlayStation 5 a Xbox Series X | S, zostávajú v pláne pre tento rok.
 • Leon S. Kennedy z Resident Evil je teraz k dispozícii v Rainbow Six Siege. Aj keď je postava obľúbená fanúšikmi, nie je dostatočne kvalifikovaná na to, aby bola sama sebe operátorom. Leon sa preto v hre vyskytne v podobe skinu pre hrateľnú postavu Liona.
 • Pozornosť najnovšie púta aj NBA 2K22, ktorá v hre ponúkne originálne hlasy hlásateľov pre každý tím. Zmizne tak jeden „všeobecný“ hlásateľ, ktorý sa v hrách vyskytoval doposiaľ. Týmto krokom chce 2K hru ešte viac priblížiť fanúšikom NBA.

Filmy a seriály

 • Smutné správy prišli v dnešný pondelok z Francúzska. Vo veku 88 rokov zomrela herecká ikona, Jean-Paul Belmondo.
 • Nová Marvelovka, Shang-Chi a legenda o desiatich prsteňoch, si v USA v rámci otváracieho víkendu zarobila 135 miliónov dolárov.
 • Aquaman 2 sa ešte ani poriadne nezačal natáčať, a už proti nemu bojkotujú 2 milióny ľudí. Dôvodom je herečka Amber Heard, exmanželka herca Johnyho Deppa. Signatári petície po autoroch žiadajú, aby ju z filmu odstránili, inak má u nich Aquaman červenú.
 • Seriál Life is Strange, oznámený v roku 2016 od štúdia Legendary, ktoré ma za sebou snímky ako Godzilla a Detective Pikachu, sa stále vyrába a naberá na obrátkach. Najnovšie bol oslovený Shawn Mendes, trojnásobný spevák a skladateľ nominovaný na cenu Grammy, stojaci za hitmi ako „Stitches“ a „Treat You Better“. Ten má dohliadať na hudbu seriálu.
 • Netflix oznámil tretiu sériu krimi dokumentu Unsolved Mysteries.
 • Chystaný seriál The Last of Us má za sebou prvý míľnik. Dokončená bola pilotná epizóda.

6 X 6 #49 je už na konci. Naďalej sledujte náš web, aby vám nič podstatné neušlo a o týždeň sme tu s našou rubrikou opäť.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov