6 X 6 #48 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždňovej dovolenke sme tu opäť s našou rubrikou. 6 X 6 #48 vám priblíži udalosti uplynulého týždňa a že ich nebolo málo. Konal sa totiž Gamescom, ale aj mimo toho sa diali veci.

Videohry

 • Do zoznamu hier, ktoré sa na next-gen konzolách dočkali aktualizácie v utorok 24. augusta pribudol aj Assassin’s Creed Odyssey. Update s označením 1.6.0 dorazil ráno a z našich konzol neukrojil príliš veľa miesta. Na PS5 budete musieť stiahnuť len 470 MB, na Xboxe Series X či S ešte o 100 MB menej.
 • Pred nedávnom bolo oznámené pokračovanie oceňovanej hry Frostpunk. Titul vyvíja štúdio 11-bit. Frostpunk 2 je hra, na ktorú čaká veľké množstvo ľudí, čoho si všimli aj podvodníci. Začali preto hru ponúkať na neoficiálnych stránkach, ktoré predávajú kľúče k hrám. Tieto stránky sú tiež známe ako takzvaný “šedý” trh a sú tŕňom v oku vydavateľov, ktorí na hre pracujú aj niekoľko rokov. Vývojári z 11-bit na to upozorňujú na svojom Twitteri.
 • Aj keď je japonský dizajnér a producent videohier momentálne vnímaný ako jeden z najlepších, predsa len vie oceniť aj prácu ostatných. Naposledy tak Hideo Kojima spravil pri titule Twelve Minutes, ktorý na svojom Twitteri pochválil. V príspevku napísal, že v hre veľmi rýchlo stratil pojem o čase. V jednom kuse v nej strávil aj cez 4 hodiny.
 • A poďme na spomínaný Gamescom. Ten pomyselne odštartoval prezentáciou o hre Destiny 2. Tá síce vyšla už pred pár rokmi, ale prezentácia sa zamerala tak na novú sezónu, ako aj na DLC. To ponesie názov The Witch Queen.
 • Spomenúť musíme aj prezentáciu spoločnosti Xbox. Tá priniesla novinky napr. o Forza Horizon 5 či Microsoft Flight Simulator. Jej súhrn si môžete prečítať TU.
 • Prejdime si v krátkosti aj ďalšie novinky. Saints Row dostane budúci rok kompletný reboot. Štúdio Volition to oznámilo počas živého predstavenia Opening Night Live, ktoré oficiálne otvorilo tohtoročný Gamescom. Dozvedeli sme sa tiež, že Halo Infinite vyjde 8. decembra. Na spomínanej prezentácii sa hovorilo aj o hrách od Sony. Horizon Forbidden West vyjde 18. februára 2022. Horizon Zero Dawn sa okrem toho dočkala aktualizácie na PS4, ktorá v hre odomkla 60 FPS. Pripomíname, že všetky novinky z tohtoročného Gamescomu nájdete na tomto mieste.

Filmy a seriály

 • Jake Gyllenhaal je známy predovšetkým vďaka svojim vážnejším úlohám, ale po tom, čo stvárnil Mysteria vo filme Spider-Man: Far from Home ho uvidíme v ďalšom blockbusteri. Konkrétne pôjde o akčný triler Ambulance, ktorý do kín dorazí v roku 2022.
 • Pred časom sme vás informovali o mesačnom odklade druhého pokračovania filmu Venom. Podľa zákulisných správ však film s Tomom Hardym dorazí až v januári 2022. Na oficiálne potvrdenie si však ešte zrejme počkáme.
 • Trailer na film Spider-Man: No way home si za 24 hodín od vypustenia nazbieral 355,5 miliónov zhliadnutí. Prekonal tak aj trailer k Avengers: Endgame, ktorý za deň od vydania nazbieral 289 miliónov zhliadnutí.
 • Vo veku nedožitých 92 rokov nás opustil Edward Asner. Ako jeden z mála hral rovnakú postavu ako v komediálnom tak dramatickom seriáli (The Mary Tyler Moore Show a Lou Grant). So siedmimi cenami Emmy sa stal medzi mužskými hercami nositeľom najväčšieho počtu ocenení a zanechal vo svete filmu a seriálu veľkú stopu. (serialzone.cz)
 • Tzv. crossovery sme doposiaľ poznali zo zahraničných seriálov. Vôbec po prvýkrát však k nemu dôjde aj na poli slovenských seriálov. Oficiálne sa spoja osudy hercov zo seriálu Oteckovia a Pán profesor, ktoré vysiela TV Markíza.
 • Netflix potvrdil, že triler seriál You sa s treťou sériou vráti 15. októbra.

6 X 6 #48 je už na konci. Naďalej sledujte náš web, aby vám nič podstatné neušlo a o týždeň sme tu s našou rubrikou opäť.