6 X 6 #47 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Šumy ohľadom remastrovanej trilógie GTA. Ďalšie fiasko v hernom svete si tentoraz pripísal Abandoned. Štart ďalšieho seriálu z Marvel Cinematic Universe na Disney+. To je len zlomok toho, čo priniesol uplynulý týždeň. Viac vám prezradíme v 6 X 6 #47.

Videohry

 • Veteráni zo štúdií ako Ubisoft či Electronic Arts, ale aj ďalších, si založili vlastné štúdio. To dostalo názov Raccoon Logic a sídliť bude v Montreale. Štúdio bude nadväzovať na prácu, kde skončilo Typhoon Studios pred akvizíciou spoločnosti Google. Vítanou správou je, že štúdio nezačne s holou. Má totižto v držaní práva na titul Typhoon Journey to the Savage Planet. Štúdio sa tak do vývoja môže opäť pustiť naplno.
 • Vlastné štúdio si zakladá aj známy stremaer, Dr Discrespect. Venovať sa chce spolupráci s „mega influencermi“, ktorí im pomôžu rozbehnúť ich vysnené hry.
 • Minulý rok sa vo veľkom hovorilo o fiasku, za ktorým stál CD Projekt RED s ich titulom Cyberpunk 2077. Čas prešiel a v hernom svete sa objavilo ďalšie. V utorok sa mal totiž cez aplikáciu na PlayStation 5 predstaviť titul Abandoned. O PS5 exkluzivite sa vedú dohady, nakoľko v kuloároch sa hovorí o tom, že má ísť o nový projekt Hidea Kojimu či nový Silent Hill. Lenže vývojári zaznamenali technické problémy s aktualizáciou a tak sme sa videa, ktoré sme už aj tak videli, dočkali až o niekoľko dní neskôr.
 • V uplynulých dňoch prebehla aj otvorená beta k hre Back 4 Blood. Vývojári z Turtle Rock preto odpovedali na otázky hernej komunity. My sme si v redakcii vyskúšali tak uzavretú, ako aj spomínanú otvorenú betu a s hrou ako takou sme celkom spokojní. Bude to chcieť doladiť ešte nejaké detaily, ale fanúšikovia hier ako Left 4 Dead sa majú na čo tešiť.
 • Posledné dni priniesli aj informácie od tajných zdrojov zahraničných herných médií, že Rockstar Games má pracovať na remastrovanej trilógii GTA. Podľa všetkého už na jeseň by sme sa mali dočkať GTA III, GTA Vice City a GTA San Andreas v novom kabáte. Oficiálne však vývojári nič neprezradili, takže si ešte musíme počkať.
 • A na záver tejto hernej sekcie jeden paradox. V utorok 10. augusta svetlo sveta spatril Lawn Mowing Simulator. Ten nás zavedie do anglických záhrad, ktoré je treba pokosiť. Sekanie trávy vám však môže sekať aj na počítači. Hra má totiž vyššie nároky než taký Cyberpunk 2077.

Filmy a seriály

 • Vo veku 93 rokov zomrela v pondelok herečka, producentka a spisovateľka, Patricia Hitchcock. Jediná priama potomkyňa legendárneho režiséra a majstra napätia Alfreda Hitchcocka.
 • Disney potvrdilo, že hraný spin-off 101 dalmatíncov, Cruella, sa dočká pokračovania.
 • Očakávané pokračovanie komiksového filmu Venom 2: Let There Be Carnage sa dočkalo ďalšieho odkladu. Kvôli pandémii koronavírusu, ktorý sa opäť raz rozmáha vo svete, by mal film do kín doraziť 15. októbra 2021.
 • Na Disney+ odštartoval ďalší seriál z MCU, What If…?. Po tom, čo sme sa tento rok dočkali už trojice hraných seriálov, nás tentoraz čaká animované dobrodružstvo, ktoré nám ukáže svet Marvelu trochu inak. Čo by sa napr. stalo, ak by sa prvým avengerom nestal Kapitán Amerika, ale agentka Karterová? Aj na toto prináša seriál odpoveď.
 • Pri Disney+ ešte ostaneme, oficiálne si totiž cez túto službu budeme môcť pozrieť film či seriál až v polovici roku 2022. Vtedy by služba mala doraziť na Slovensko.
 • How I Met Your Father je seriálovým spin-offom sitkomu How I Met Your Mother. Dočkať by sme sa ho mali v roku 2022, ale už teraz majú herci za sebou prvú čítaciu skúšku.

6 X 6 #47 je tak na konci. Veríme, že aj tento týždeň prinesie v hernom, filmovom i seriálovom svete množstvo zaujímavých noviniek, ktoré si zhrnieme opäť o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a sociálne siete, aby vám nič podstatné neuniklo.