6 X 6 #46 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť, tentokrát so 6 X 6 #46. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Naďalej pokračuje súdny spor s Activision Blizzard. Z nových výpovedí vysvitlo, že mužská časť zamestnancov sa mala neprimerane správať k ženám na pracovisku. V miestnosti, ktorá slúžila na kojenie pre čerstvé mamy, nemali byť dokonca zámky. Súdny proces naberá na obrátkach a okrem toho, že spoločnosť bude mať po novom až dvoch šéfov, odchádzajú od nej aj prví sponzori.
 • Sony počas týždňa informovalo, že v najbližšom čase by malo mať dostatok čipov na splnenie predajného cieľa PlayStation 5. Konzola by tak mohla byť dostupnejšia.
 • Aj keď Battlefield 2042 nebude disponovať plnohodnotnou príbehovou kampaňou, akési príbehové zasadenie predsa len dostane. Dozvedeli sme sa, že sa tak stane vo štvrtok o 17. hodine nášho času prostredníctvom krátkeho filmu.
 • Očakávaná hra od štúdia Amazon Game Studios, MMO New World opäť dostáva odklad. Nie je to však prvý krát, v skutočnosti Amazon odložil hru už trikrát. Teraz prichádza štvrtý. Pôvodne mala hra vyjsť v máji 2020.
 • Ťahová hra od tvorcov série XCOM, ktorá má byť zasadená do Marvel sveta, bude zrejme bez známych komiksových hrdinov. Zákulisné šumy hovoria o tom, že novinka má stavať skôr na vytváraní vlastných superhrdinov. Konieckoncov, na tomto boli práve XCOM hry postavené.
 • The Medium už začiatkom septembra dorazí aj na PlayStation 5. Aj napriek tomu, že pôvodne išlo o exkluzivitu Xboxu a PC, vývojári uviedli, že na next-gen konzolách od Sony naplno využijú potenciál ovládača DualSense.

Filmy a seriály

 • Až 14 filmov, 5 ďalších seriálových sezón a navyše jedna nová videohra. Tvorcovia Trey Parker a Matt Stone, ktorí stoja za značkou South Park uzavreli so spoločnosťou ViacomCBS megadohodu. Fanúšikovia sa tak majú na čo tešiť.
 • Akčná séria The Expendables sa dočká štvrtého dielu. S oznámením prišiel jeden z hlavných hercov – Sylvester Stallone.
 • Novinka The Suicide Squad síce zbiera dobré hodnotenia, ale v kinách zatiaľ veľa vody nenamútila. Celkovo si snímka za prvý víkend zarobila len 72 miliónov dolárov, pripomeňme, že náklady sa pohybovali na úrovni 185 miliónov. Na druhej strane však za zmienku stojí aj skutočnosť, že novinka od režiséra Jamesa Gunna má „R“ rating a zároveň dostala premiéru aj na streamovacej službe HBO Max.
 • Animovaný seriál Star Wars: The Bad Batch sa dočká ďalšej série.
 • Druhá séria The Witcher na streamovaciu službu Netflix síce dorazí až v decembri, už teraz sme sa dozvedeli jednu zaujímavú novinku. Pokračovanie odštartuje poviedkou Zrnko pravdy. Fanúšikovia kníh tak už môžu mať akú takú predstavu, na čo sa vlastne máme tešiť.
 • Na štvrtú sériu Stranger Things si počkáme až do roku 2022. S touto smutnou správou ale zároveň dorazila krátka ochutnávka.

6 X 6 #46 je na konci, ale túto rubriku pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a naše sociálne siete, aby vám nič podstatné z nášho sveta neuniklo.