6 X 6 #45 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť, tentokrát so 6 X 6 #45. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Horizon: Forbidden West je hra, na ktorú tento rok čaká množstvo hráčov po celom svete. Tých však rozhodne netešia šumy, ktoré sa začali šíriť v priebehu uplynulých dní. Podľa nich sa totiž titul dočká odkladu na rok 2022. Viac by sme sa mali dozvedieť na septembrovom podujatí od Sony.
 • Sony sa počas týždňa pochválilo, že od novembra 2020 do 18. júla tohto roka predalo už vyše 10 miliónov kusov konzol PS5. Next-gen konzola je tak najrýchlejšie sa predávajúcou v histórii spoločnosti. Aby toho nebolo málo, japonskí gigant oznámil podporu externých SSD diskov, aj keď za veľmi špecifických podmienok.
 • Už je dlhší čas známe, že v hre Forza Horizon 5 sa pozrieme do Mexika. A keďže ide o rozmanitú krajinu, tak rozmanité budú aj biomy, ktoré titul ponúkne. Viac prezradili vývojári z Playground Game v jednom z videí publikovanom v uplynulých dňoch.
 • Populárna RPG hra Path of Exile dostala ďalšie obsahové rozšírenie, ktoré si navyše môžete zahrať už v tomto momente. Zatiaľ však iba na platforme PC. Konzolové verzie prídu o čosi neskôr. Path of Exile: Expedition, ako sa nové rozšírenie volá, prináša do hry nový obsah a množstvo vylepšení.
 • Spoločnosť Sony potvrdila, že jej akvizícia holandského štúdia Nixxes Software im pomôže preniesť viac hier z konzol na PC. Potvrdil to samotný Jim Ryan, prezident a generálny riaditeľ hernej divízie spoločnosti Sony Interactive Entertainment, v rozhovore pre japonský časopis Famitsu.
 • Očakávaný titul Stray dostal nový trailer, ale spolu s ním aj informáciu o odklade na začiatok roka 2022. Akčná adventúra pritom poteší všetkých milovníkov mačiek, za jednu totiž v hre hráte. Vašou úlohou bude nájsť cestu von z kyberpunkového sveta.

Filmy a seriály

 • Presne 50 rokov po uvedení filmu The Exorcist sa hororová klasika dočká prvej časti z novej trilógie filmov. Stane sa tak v roku 2023. Vo filmoch by sa mala objaviť aj 88-ročná herečka Ellen Burstyn. Tá si v pôvodnom filme zahrala matku posadnutého dievčaťa.
 • Black Widow žaluje Disney, teda konkrétne žalobu podala Scarlett Johansson. Herečke sa totiž nepáči, že film bol uvedený v kinách a na streamovacej službe zároveň. Podľa nej tak prišla o časť honorára a zároveň boli porušené aj jej zmluvné podmienky.
 • Netflix 15. septembra tohto roka uvedie dokument o sedemnásobnom majstrovi sveta v F1 Michaelovi Schumacherovi. Dielo malo vznikať za podpory samotnej rodiny.
 • Marvel oznámil dátum premiéry chystaného seriálu Hawkeye. V streamovacej službe Disney+ bude k dispozícii od 24. novembra.
 • Wentworth Miller, herec ktorého v našich končinách poznáme najmä ako predstaviteľa Michaela Scofielda zo seriálu Prison Break (Útek z väzenia), na svojom Instagrame priznal, že mu bol diagnostikovaný autizmus.
 • V susednej Českej republike už na jeseň predstavia zaujímavý seriál 1. Mise. Ten totiž ponesie prvky reality šou. Hlavnou dejovou linkou je totiž výcvik dvanástich mladých vojenských lekárov, z ktorých na konci ostanú len štyria najlepší. Vyzerá to tak, že každý diel skončí vyhadzovom jedného z kadetov.

6 X 6 #45 je na konci, ale túto rubriku pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a naše sociálne siete, aby vám nič podstatné z nášho sveta neuniklo.