6 X 6 #44 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť, tentokrát so 6 X 6 #44. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Ubisoft v pondelok večer predstavil novú hru zo série Tom Clancy’s. Tá ponesie podtitul XDefiant a k dispozícii bude pre hráčov zadarmo. Titul bude kombinovať intenzívnu streľbu s personalizovanými vybaveniami a špecializovanými frakciami, pretože tímy strelcov – zvaných Defiants – budú bojovať o nadvládu.
 • Capcom vydal nový patch pre Resident Evil Village, ktorý zdanlivo zlepšuje výkon hry na PC potom, čo sa ukázalo, že za pád FPS počas hrania môže technická vina Denuvo. Potvrdilo sa to však celkom kurióznym spôsobom, keď pirátska verzia hry tento problém v porovnaní s originálom nemala.
 • Minulý týždeň priniesol informáciu aj o tom, že do Marvel’s Avengers dorazí príbehové rozšírenie, ktoré dostalo názov War for Wakanda. Tvorcovia už teraz hovoria o tom, že nepôjde o krátke rozšírenie, ako tomu bolo v prípade Hawkeye expanzií. Práve naopak. Hráči by sa mali dočkať zážitku v trvaní medzi 7,5 až 8 hodín.
 • Netflix potvrdil špekulácie o tom, že služba by mohla do svojej ponuky zaradiť aj videohry. Stať by sa tak mohlo už v priebehu roka 2022.
 • Skull & Bones je vo vývoji už osem rokov a práve teraz sa dostáva do fázy alfa výroby. Tvrdia to vývojári, ktorí to nedávno prezradili pre Kotaku. Hra by sa tak mala dočkať svojho vydania, otázne je však, kedy sa tak stane.
 • Vo štvrtok večer nášho času sa konala prezentácia EA Play Live. Najväčšiu pozornosť pútal ohlásený remake hororovej hry Dead Space z roku 2008. Súhrn z tejto prezentácie sme vám priniesli v tomto článku.

Filmy a seriály

 • Netflix sme už spomínali v súvislosti s videohrami, ale okrem toho potvrdil, že nedávny akčný zombie triler Army of the Dead, za ktorým stojí Zack Snyder, dostane pokračovanie.
 • Marvel oznámil meno režiséra, ktorý nám prinesie návrat filmového Bladea. Bude ním relatívne neznámy Bassam Tariq.
 • A do tretice opäť Netflix. Tentoraz vám dáme tip na dokumentárnu sériu Filmy našeho dětství. Nové časti sa bližšie pozreli na filmy Návrat do budúcnosti, Pretty Woman, Jurský park a Forrest Gump.
 • Seriálová adaptácia The Last of Us naberá obsadenie. V seriáli se objaví Jeffrey Pierce ako Perry, Murray Bartlett ako Frank, Con O’Neill ako Bill a Nico Parker ako Joelova dcéra.
 • V dňoch od 23. do 25. júla sa uskutočnil ďalší ročník podujatia Comic-Con. Pre pandémiu sa opäť raz konal v online priestore. Priniesol množstvo informácií o seriáloch, takže si fanúšikovia prišli na svoje.
 • Práve počas tohto podujatia sme mohli vidieť prvý veľký trailer na finálovú sériu The Walking Dead. Seriál o zombie svete sa zdal byť nekonečným, ale nakoniec sa jeho konca predsa len dočkáme. Finále odštartuje v auguste tohto roka a poslednú časť seriálu diváci uvidia v roku 2022.

6 X 6 #44 je na konci, ale túto rubriku pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a naše sociálne siete, aby vám nič podstatné z nášho sveta neuniklo.