6 X 6 #43 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť, tentokrát so 6 X 6 #43. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Začnime tým, že Valve počas týždňa predstavilo Steam Deck. Pôjde o hanheldovú konzolu na štýl Switcha, ktorá umožní zahrať si takmer všetky hry zo Steam knižnice prakticky kdekoľvek. Predobjednávky už boli spustené a konzola by sa mala k hráčom dostať v priebehu decembra tohto roka.
 • Poľské štúdio Bloober Team sa v poslednom čase spájalo s tým, že pracuje na novej hre značky Silent Hill. V rozhovore pre IGN to však Tomasz Gawlikowski, šéf marketingu, vyvrátil. Kde je teda pravda, stále nevieme.
 • V priebehu týždňa došlo aj na celkom nečakané-čakané oznámenie tretieho pokračovania hry Company of Heroes. Hra nás tentoraz zavedie na bojiská do Afriky a Talianska. Vyjsť by mala v roku 2022, ale už teraz je k dispozícii v rámci testovania.
 • Cyberpunk 2077 sa na PS Store vrátil len približne desať dní pred koncom mesiaca jún, ale aj napriek tomu sa stal najpredávanejšou hrou v rámci PS4 predajov.
 • Ubisoft oznámil odloženie dátumov vydania hier Rainbow Six Extraction a Rider’s Republic. Prvá menovaná najnovšie vyjde v januári 2022, druhá to stihne ešte tento rok – 28. októbra.
 • Do hier od SCS Software, American Truck Simulator a Euro Truck Simulator 2, dorazil v rámci najnovších aktualizácii oficiálny multiplayer. Zatiaľ síce ponúka lobby len pre osem hráčov, ale to sa má v budúcnosti meniť. Tak či tak ide o potešujúcu správu pre všetkých fanúšikov kamiónových hier.

Filmy a seriály

 • Odišiel nečakane, ale na mieste ktoré miloval. Vo veku 81 rokov zomrel v nedeľu 18. júla v Bratislave počas výročného koncertu Maestro Milan Lasica. Ten dlhé roky tvoril nezabudnuteľné duo s Júliusom Satinským, ktorý nás po vážnej chorobe opustil v roku 2002. Lasica sa právom považuje za tvorcu moderného slovenského humoru, okrem toho bol aj hercom, spevákom, publicistom, glosátorom, či režisérom. Česť jeho pamiatke!
 • Streamovacia služba Netflix by mohla už v roku 2022 okrem filmov a seriálov ponúkať aj videohry. Spoločnosť špekulácie zatiaľ nepotvrdila, otázkou ale ostáva, prečo do svojich radov prijala bývalého vedúceho spoločností ako Electronic Arts, Zynga či Facebook. Jeho meno je Mike Verd a stať by sa mal viceprezidentom herného vývoja.
 • Zaklínača uvidíme v romantickej komédii. Henry Cavill si totiž zahrá vo filme The Rosie Project, v ktorom príbeh sleduje univerzitného profesora, ktorému sa nedarí nájsť si tú pravú lásku.
 • Amazon odložil projekt o Joeovi Exoticovi k ľadu. Nicolas Cage si teda pána tigrov tak skoro nezahrá.
 • Seriál The Good Doctor je s kompletnými štyrmi sériami dostupný na Netflixe, a to aj s českými titulkami.
 • Tretia séria Titans z DC universa sa vráti už 12. augusta. Na svetlo sveta sa preto dostal trailer, ktorý ocenia všetci fanúšikovia seriálu.

6 X 6 #43 je na konci, ale túto rubriku pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a naše sociálne siete, aby vám nič podstatné z nášho sveta neuniklo.