6 X 6 #24 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Valheim, novinka na poli survival hier, ktorá trhá rekordy, by sa už čoskoro mala dočkať českej lokalizácie. Českí prekladatelia sa navyše s vývojármi dohodli a tak bude pre nás blízky jazyk implementovaný ako oficiálna súčasť hry.
 • The Sinking City sa opäť raz zmieta v problémoch. Po tom, čo sa hra opäť dostala na Steam, vývojári prosili hráčov, aby si hru takto nekupovali. Podľa ich slov totiž ide o pirátsku kópiu. Ku koncu týždňa však hra bola z obchodu stiahnutá. Ide o výsledok boja medzi vývojármi a vydavateľstvom, ktoré malo malý tím pripraviť o vyše milión eur.
 • Pre niektorých s potešujúcou, pre iných s poburujúcou informáciou prišiel insider z okolia očakávanej novinky Hogwarts Legacy. Keď hráči zapnú hru, budú mať možnosť vytvoriť si vlastnú postavu, podľa svojej chuti. Vývojári však myslia aj na ľudí inej orientácie, alebo hráčov, ktorí si chcú vytvoriť trans-rodové postavy. Postava v hre teda môže mať napríklad mužské telo, ale žensky hlas a naopak.
 • Spoločnosť Epic Games sa opäť raz rozhodla nakupovať. Tento raz sa zamerala na hru Fall Guys a štúdio, ktoré ju vyvíja. Je možné, že sa hra týmto nákupom stane free-to-play hrou, ako tomu bolo v prípade Rocket League. Všetko však ukáže až čas.
 • PC hráči, ktorí sa tešili na multiplayer do hry Watch Dogs: Legion majú zrejme hlavu v smútku. Vývojári totiž informovali, že kvôli chybe online časť pre PC musia nateraz odložiť. Tešiť sa nemôžu ani konzolisti. Tí sa zas pri spustení nedočkajú hlavného online módu, tiež kvôli rovnakej chybe ako na PC.
 • Nedávno ohlásený Aliens: Fireteam sa počas uplynulého týždňa ukázal „v plnej paráde“, keď sa na YouTube dostalo približne pol hodinové video, ktoré zachytáva priebeh prvej misie.

Filmy a seriály

 • V susednej Českej republike sa udeľovali filmové ceny. Českého leva za najlepší film roka 2020 získal Šarlatán, v ktorom si zahral aj slovenský herec Juraj Loj.
 • Veľkofilm Kitbag o slávnom Napoleonovi, na ktorom sa bude režisérsky podieľať Ridley Scott, sa dočkal už aj obsadenia hlavnej ženskej úlohy – Napoleonovu partnerku. Po boku Joaquina Phoenixa by sa mala objaviť herečka Jodie Comer, pričom jej rola by mala byť pomerne zásadná.
 • Očakávaný film Tiché miesto opäť raz mení dátum premiéry, tento krát v pozitívnom zmysle. Kým posledné informácie hovorili o premiére v septembri, najnovšie by sa tak malo stať už v máji tohto roka.
 • Stephen King sa dočká ďalšej seriálovej adaptácie svojho diela. Tvorcovia Stranger Things spolu s jeho produkčnou spoločnosťou adaptujú pre Netflix Talisman.
 • Disney+ opäť raz nezvládla nápor divákov, ktorí si chceli v piatok ráno pozrieť finále seriálu WandaVision. Služba nefungovala predovšetkým na západnom pobreží USA. Ostáva len veriť, že kompetentní sa pred vypustením ďalších seriálov z Marvel Cinematic Universe poučia.
 • Spin-off seriálu American Horror Story, ktorý dostal ľahko zameniteľný názov – American Horror Stories, sa dočkal prvého oficiálneho teaseru.

6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov