6 X 6 #23 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Ubisoft informoval, že do hry Watch Dogs: Legion už 9. marca dorazí multiplayer. Ten ponúkne bohaté možnosti, takže vám odporúčame vrátiť sa k samostatnému článku, ktorý sme vám v utorok priniesli.
 • Americké Chicago kvôli stúpajúcim počtom krádeží áut chce zakázať predaj všetkých násilných hier. Zákon pripravil istý zákonodarca, ktorý si myslí, že za všetko môžu násilné hry, v ktorých to hráči robia beztrestne. Zákon ešte musí prejsť hlasovaním, no mesto Chicago už teraz pokutuje predajcov, ktorí predávajú násilné hry maloletým.
 • Zabudnúť nemôžeme ani na Sony, ktoré si počas týždňa pripravilo doslova lavínu informácií. Spomenieme nový VR headset, príchod Days Gone exkluzivity na PC, odloženie Gran Turisma 7 na rok 2022, či štvrtkovú akciu State of Play.
 • CD Projekt Red kvôli hackerskému útoku muselo odložiť vydanie patchu do hry Cyberpunk 2077. Najnovší dátum vydania je stanovený na polovicu marca.
 • Americký prezident Joe Biden podpísal nový príkaz, ktorým sa chystá preskúmať takzvaný zásobovací reťazec. Ten bude mať za úlohu prísť na to, čo viedlo k nedostatku nových konzol a grafických kariet na trhu. Malo by isť o 100-dňové posudzovanie reťazca a hľadania chýb v zásobovaní. Nepôjde však, samozrejme, iba o konzoly a grafické karty.
 • Druhá sezóna doslova klope na dvere a aj z tohto dôvodu sme mali možnosť si vyskúšať Call of Duty: Black Ops Cold War zadarmo. Activision s príchodom novej sezóny ponúklo hráčom hŕstku nových máp a outbreak mód.

Filmy a seriály

 • V noci zo soboty na nedeľu sa udeľovali Zlaté glóbusy. Najlepším filmom sa stal Nomadland, najlepšou herečkou Andra Day za film The United States vs Billie Holiday a najlepším hercom Chadwick Boseman, ktorý nás opustil v roku 2020, za film Ma Rainey’s Black Bottom. Celý zoznam víťazov aj nominovaných si môžete pozrieť na tomto odkaze.
 • J. J. Abrams zrejme chystá reboot Supermana. Toho si však už nezahrá Henry Cavill, ale podľa všetkého Michael. B. Jordan. Vo filmovom spracovaní by sme tak mali vidieť prvého Supermana tmavej pleti.
 • Marvel počas týždňa predstavil, celkom originálne, názov tretej sólovky zo Spider-Manom. Ten opäť pracuje so slovíčkom home – Spiderm-Man: No way home. Film by mal doraziť v decembri tohto roka
 • Fanúšikovia seriálu The Handmaid’s Tale sa dozvedeli dátum štartu štvrtej série. Ten je naplánovaný na 28. apríla.
 • Herca Henryho Cavilla sme už spomínali, ale nie priamo. Pozornosť však upútal „nevinným“ príspevkom na sociálnej sieti, na ktorom sa maskoval do role Zaklínača, ktorého 2. séria sa práve vyrába. V popise fotky uviedol, že si niečo číta, ale naznačil, že by mohlo ísť o prázdne vety, alebo niečo z nového projektu. Fanúšikovia však v rozmazanom texte spoznali slová, ktoré sa spájajú s Mass Effectom. Ihneď sa preto spustila diskusia či sa herec objaví v jednej z nových hier, alebo dokonca televíznom spracovaní.
 • Taylor Swift sa drsne oprela do novinky Ginny & Georgia od Netflixu. V seriáli totiž zaznel vtip na jej osobu, konkrétne na jej bývalé, verejne prepierané, romantické vzťahy.

6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov