6 X 6 #22 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Týždenný súhrn začneme informáciou o ďalšom ročníku akcie BlizzCon. Ten sa uskutočnil v piatok a v sobotu a kvôli pandémii koronavírusu výlučne online. Dozvedeli sme sa niekoľko dôležitých informácií o chystanom remasteri hry Diablo II, novom obsahu do najnovšieho datadisku World of Warcraft, či ako je na tom chystaný Overwatch 2. Z pohľadu informácií bol najdôležitejší prvý deň akcie, z ktorého sme vám priniesli aj špeciálny súhrn, ktorý si môžete prečítať v samostatnom článku.
 • Počas uplynulého týždňa na seba pozornosť strhol aj Ubisoft. Ten sa totiž chystá na vydanie novej hry zo série Rainbow Six, avšak očividne má problém s jej názvom. Najnovší diel mal niesť názov Quarantine, ale to sa im akosi nepozdávalo, kvôli aktuálnym udalostiam vo svete. Začalo sa preto hovoriť o tom, že hra ponesie názov Parasite, ale francúzsky vydavateľ poprel aj túto informáciu. Ako sa teda bude hra volať sa zatiaľ oficiálne nevie.
 • Nasledujúca informácia nebola oficiálne potvrdená, ale vyzerá to tak, že Capcom sa zrejme chystá na vydanie ďalšej veľkej hry zo sveta Resident Evil. Podľa všetkého by mali vývojári zájsť do série Revelations, ale na oficiálne oznámenie si ešte musíme počkať.
 • Ani minulý týždeň sme sa nevyhli oznámeniam o odklade hier. S jedným takým prišiel aj Amazon. Jeho chystaná open world MMO hra New World by mala najnovšie uzrieť svetlo sveta 31. augusta tohto roka.
 • Microsoft, výrobca herných konzol Xbox, predstavil zaujímavú novinku. Volá sa FPS Boost a pomôže vám získať v spätne kompatibilných hrách na Xbox Series X a S viac FPS. Zatiaľ je podporovaných len niekoľko hier medzi nimi napr. Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC 4 a Watch Dogs 2.
 • Videohernú sekciu uzatvoríme špekuláciami, podľa ktorých má poľské štúdio Bloober Team, ktoré nedávno prinieslo hororovku The Medium, pracovať na novom titule. Práce majú prebiehať už vyše roka a podľa výkonného riaditeľa štúdia, Piotra Babiena, majú na projekte pracovať so slávnym herným vydavateľom. Okamžite sa preto rozšírili šumy, že by mohlo ísť o nový Silent Hill. Ako to nakoniec bude ukáže len čas.

Filmy a seriály

 • Režisér Gareth Evans, ktorého poznáme aj vďaka filmom Raid 1 a 2 uzavrel s Netflixom exkluzívnu zmluvu. Pre streamovaciu službu pripraví pár filmov a seriálov. Hneď prvá snímka, Havoc, však púta pozornosť, nakoľko by v nej mal hviezdiť Tom Hardy.
 • Na novú ponuku prikývol aj Joaquin Phoenix, ktorý spojí sily režisérom hororov ako Slnovrat či Desivé dedičstvo, Arim Asterom. Film Dissappointment Blvd. by mal sledovať intímny portrét bohatého muža, a to za niekoľko dekád. Viac sa však zatiaľ nevie.
 • Lucasfilm potvrdil, že režisér Rian Johnson natočí vlastnú Star Wars trilógiu. Kedy sa jej dočkáme sa zatiaľ nevie, ostáva len dúfať, že bude stáť za to. Jeho posledný Star Wars film totiž veľmi nepresvedčil zarytých fanúšikov značky o svojich kvalitách.
 • Fanúšikov seriálu Doctor Who iste potešila informácia, že nová séria je uprostred natáčania vo Walese.
 • Benedict Cumberbatch, ktorého poznáme ako Sherlocka Holmesa či Doctora Strangea, si najnovšie zahrá aj v seriálovom remaku Hitchcockového filmu The 39 Steps.
 • Netflix vypustil v priebehu uplynulých dni niekoľko trailerov, medzi nimi aj na 3. sériu dokumentu Formula 1: Drive to Survive, ktorý bude opäť raz mapovať minuloročnú sezónu. Na streamovacej službe bude k dispozícii od 19. marca.

6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov