6 X 6 #21 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Začnime tou najdôležitejšou správou, ktorú sme v podstate sledovali celý pracovný týždeň. CD Projekt Red sa stalo terčom útokov hackerov. Tým sa podarilo získať množstvo, aj citlivých údajov. Spomeňme napr. zdrojové súbory k hrám ako Cyberpunk 2077, Gwent či Zaklínač 3. Údaje boli podľa slov štúdia natoľko citlivé, že by sa skrz ne dali nabrať aj pôžičky, keďže išlo aj o súkromné údaje zamestnancov.
 • Celá táto kauza mala postupný priebeh, pričom v ďalších dňoch sa časť súborov postupne dostala na internet. Časť z nich dali útočníci do aukcie.
 • Dražba bola úspešná, neznámy kupca získal ukradnuté súbory za nezverejnenú sumu. Dal si však podmienku, že hackeri nebudú súbory ďalej ponúkať ani šíriť po internete. Či slovo dodržia ukáže len čas.
 • EA opäť zainvestovala a kúpila ďalšie štúdio. Tentokrát ide o menej známych vývojárov, ktorí sa špecializujú najmä na mobilné hry – Glu.
 • Steam len v januári tohto roka prekonal rekord v počte aktívnych hráčov v službe. Dnes už toto číslo neplatí. V nedeľu 7. februára totiž padol ďalší rekord, ktorý bol potvrdený v priebehu uplynulého týždňa. V jeden moment bolo v službe prihlásených 26,3 milióna hráčov.
 • Crash Bandicoot 4, s podtitulom It’s about time sa čoskoro dočká vydania aj na ďalších platformách. Zatiaľ bol k dispozícii len na PS4. Od 12. marca sa však dočkajú aj hráči na PS5, a Xbox Series X a S. V priebehu tohto roka by mal titul doraziť aj na PC cez Battle.net.

Filmy a seriály

 • Hercovi Keanu Reevesovi bola údajne ponúknutá rola v komiksovom filme Kraven, ktorý má svetlo sveta uzrieť v roku 2022. Pre nezasvätených, film by mal byť o slávnom záporakovi Spider-Mana. So snímkou má prísť Sony, ktoré sa snaží vybudovať vlastný pavučí vesmír.
 • Disney zatvorilo brány štúdia Blue Sky. Áno, je to presne to štúdio, ktoré nám prinieslo legendárne animované filmy ako Doba ľadová, či RIo.
 • Nasledujúca správa je azda najväčšou peckou uplynulého týždňa. Spoločnosť, HBO prostredníctvom streamovacej služby HBO Go totiž oficiálne začala ponúkať aj slovenské titulky a dokonca aj slovenský dabing. Zatiaľ k vybraným filmom a seriálom (Harry Potter séria, Game of Thrones, Eufória), časom však majú pribúdať aj ďalšie. Ide o veľký krok, ktorý možno značí príchod na scénu ďalšieho hráča (hovorí sa o Disney+), alebo si len proste aktuálne služby na slovenskom trhu uvedomujú potrebu slovenskej lokalizácie.
 • Písať nenávistné statusy a komentáre na internete sa nevypláca. Svoje by o tom už vedela povedať aj herečka Gina Carano, ktorú poznáme zo seriálu The Mandalorian. Na Twitteri napísala príspevok, v ktorom prirovnala republikánskych voličov ku židom a demokratov k nacistom. Spoločnosť Lucasfilm s ňou tak okamžite rozviazala spoluprácu.
 • Amazon oznámil seriálový remake filmu Pán a Pani Smithovci. Za projektom stoja Donald Glover a Phoebe Waller-Bridge, ktorí si v ňom aj zahrajú.
 • Televízia JOJ má už nejaký ten čas v rukáve výpravný seriál Slovania. O tom sa už dlhšie špekulovalo, že by sa mohol dostať dokonca aj na streamovaciu službu Netflix. Zatiaľ je však okolo toho ticho. Ticho ale nie je ohľadom uvedenia seriálu v televízii. To by sa malo stať už 10. marca tohto roka. Vtedy uvidíme skutočnú kvalitu seriálu, ktorý mal snahu napodobniť také projekty ako Game of Thrones či Vikingovia.

6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov