6 X 6 #19 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Ešte predminulý týždeň sa hráči Cyberpunk 2077 dočkali patchu s označením 1.1. Ako však vyšlo najavo začiatkom minulého týždňa, niektoré veci sa síce podarilo opraviť, iné naopak pribudli. A to aj dosť zásadné. Viac si prečítajte v samostatnom článku. Okrem toho hra dostala oficiálny nástroj na tvorbu modov.
 • LEGO Star Wars: The Skywalker Saga podľa všetkého ponúkne približne 300 hrateľných postáv. Fanúšikovia Hviezdnych vojen sa tak majú na čo tešiť.
 • Fall Guys, resp. vývojári z Mediatonic informovali, že už čoskoro sa spustí nová sezóna s označením 3.5, s ktorou sa do hry dostane nielen nový obsah, ale aj DLC.
 • Zaujímavé sú taktiež aj šumy ohľadom až troch hier GTA. Ozývajú sa totiž hlasy, že Rockstar Games údajne pracuje na remasteri GTA 3, GTA Vice City a GTA San Andreas. Ak sa tieto informácie potvrdia, legendárnu hry by sme si mohli zahrať v novom kabáte.
 • Uplynulý týždeň nebol len o radostných momentoch. Vo veku 39 rokov nás opustila dabingová herečka Jeanette Maus. Po ôsmich mesiacoch boja podľahla rakovine hrubého čreva. Jeanette okrem iných projektov pracovala aj na novom Resident Evil: Village, napr. stvárnila jednu zo sestier čarodejníc House of Dimitrescu.
 • Pomerne nečakane sme sa dozvedeli o tom, že bola spustená betaverzia Resident Evil: Verse. Áno, tej multiplayerovky, o ktorej sa v poslednom čase toľko hovorilo. Ako hra vyzerá a čo ponúkne vám prezradí aj nasledujúce video.

Filmy a seriály

 • Túto kategóriu začneme smutnými správami. Vo veku 71 rokov zomrel po boji s akútnou leukémiou v nedeľu nadránom slovenský herec Andrej Hryc. Ten sa objavil v množstve filmoch a seriáloch, spomeňme Černí baroni či Čiara.
 • V stredu vo veku 94 rokov zomrela oskarová herečka Cloris Leachman. Tá sa preslávila najmä vďaka snímke Posledné predstavenie. Naposledy sme jej hlas mohli počuť v originálnom znení animáku Croodovci: Nový vek.
 • Aby toho nebolo málo, vo veku 75 rokov v utorok zomrela aj česká herečka Hana Maciuchová. Tú si môžu diváci pamätať ako z divadla, tak aj z televízie. Zahrala si napr. v Chalupáři, Nemocnice na kraji města a ďalších projektoch.
 • Poďme na veselšie správy. Fanúšikov značky Harry Potter určite potešila informácia o tom, že HBO Max chystá seriál z tohto čarodejníckeho sveta. Zatiaľ je to všetko len v štádiu príprav, takže nepoznáme dej, obsadenie ani dátum premiéry.
 • Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu naberá obsadenie. V spin-offe pôvodného seriálu by sa mali objaviť mená ako Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter a ďalší.
 • Už sme spomínali HBO Max a takto na záver sa k službe ešte raz vrátime. Objavili sa totiž informácie o tom, že by sme sa mali dočkať až dvoch projektov zo sveta Game of Thrones. Jedným z nich je prequel podľa knižnej série Príbehy Dunka a Egga. Druhým má byť animovaný seriál na spôsob South Park, teda čo sa násilností a nadávok týka.

6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov