6 X 6 #17 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Po rokoch bola obnovená slávna značka Lucasfilm Games. Tá kedysi stála za hrami zo sveta Star Wars. Najnovšie sa však zrejme nebude sústrediť len na toto universum.
 • Dokazuje to ďalšia informácia, resp. oznámenie, ktoré prišlo v ten istý deň. Bethesda totiž predstavila plán vydať hru zo sveta Indiana Jones. Na tej by malo pracovať štúdio Machine Games a dozerať na to bude práve divízia Lucasfilm Games.
 • Dva rôzne zahraničné obchody prišli s tým, že Mass Effect: Legendary Edition bude u nich dostupná od 12. marca tohto roka. Žeby tak unikol dátum vydania dlhoočakávaného remasteru?
 • Štúdio Hangar 13, a teda štúdio, ktoré vytvorilo hernú klasiku – Mafia, má najnovšie pracovať na novom projekte. Nová hra má mať otvorený svet a priniesť zmes sci-fi a fantasy.
 • Otvorený svet má mať aj nová hra od Ubisoftu. Tá by mala byť zasadená do sveta Star Wars. Viac informácií si môžete prečítať v tomto článku.
 • Žiaľ, ani uplynulý týždeň sa nezaobišiel bez herných odkladov. Odkladu sa dočkala hra Hogwarts Legacy, čo zrejme nepoteší fanúšikov Harryho Pottera. V plánovanom termíne si nezahráme ani Riders Republic. Tá navyše nedostala presný dátum nového vydania.

Filmy a seriály

 • O novom filme režiséra Davida O. Russella (Fighter, Terapia láskou) nevieme v podstate nič. Teda okrem toho, že bude nabitý hviezdami. Najnovšie informácie hovoria o tom, že v snímke sa majú objaviť mená ako Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Rami Malek, Zoe Saldana. Ale zabudnúť nemôžeme ani na hviezdy ako Robert De Niro, Timothy Olyphant, Michael Shannon, Chris Rock, Anya Taylor-Joy, Andrea Riseborough a Matthias Schoenaerts.
 • Spoločnosť Consumer Technology Association prišla s tvrdením, že streamovacie služby tento rok na rôzne filmy či seriály, resp. iné projekty minú 112 milárd dolárov. To predstavuje 11% nárast oproti roku 2020 a 31 % nárast oproti roku 2019.
 • Koronavírus spôsobil odklad mnohých filmov, seriálov i hier. Niektoré prípady sú však o opaku. Tak napr. film Godzilla vs. Kong si pozrieme o dve mesiace skôr než sa predpokladalo, a to už 26. marca.
 • Oceňovaný scenárista a tvorca Temného prípadu, Nic Pizzolatto, ešte začiatkom roka 2020 oznámil, že pracuje na novom projekte. V ňom sme mali sledovať príbeh bývalého kňaza, ktorého pátranie po nezvestnej žene naprieč Texasom malo zaviesť priamo do stredu konšpiračnej siete zločinov a skorumpovaných úradníkov. Žiaľ, projekt bol v týchto dňoch zrušený.
 • Očakávanú adaptáciu videohry The Last of Us bude nakoniec režírovať ruský režisér Kantemir Balagov.
 • Marvel, resp. Disney+ v piatok 15. januára vypustili do sveta prvé dve časti nového seriálu z MCU – WandaVision. Začala sa tak nová éra Marvel Cinematic Universe.

6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov