6 X 6 #16 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Súhrn týždňa začneme smutnými správami. Vo veku 43 rokov zomrel Jonas Neubauer, ktorého herný svet pozná ako kráľa Tetrisu. Bol totižto sedemnásobným majstrom sveta v tejto hre. Počas týždňa nás opustil aj herný dabingový herec Brad Venable. Kariéru začal v roku 2004, keď pracoval na dabingu hry World of Warcraft. Odvtedy sme jeho hlas počuli v desiatkach hrách. A aby toho nebolo málo, opustil nás aj bývalý šéf Sony Online, Lewis Kelly Flock. Odpočívajte v pokoji.
 • Najnovšia aktualizácia v CS:GO priniesla odstránenie botov z bodovaných zápasov. Ak sa teda niekto z vášho, alebo aj nepriateľského, tímu odpojí, zostane po ňom len prázdne miesto. Boti však ostanú súčasťou zahrievacieho kola.
 • Riot Games hráčom League of Legends predstavilo viacero noviniek, ktoré ich čakajú v tomto roku 2021. Keďže ich je dosť, prečítajte si radšej samostatný článok, ktorý sme vám priniesli. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť.
 • Pozorné oko hráčov si počas týždňa všimlo registráciu nového patentu, za ktorým stojí Microsoft. Patent dostal označenie „XBOX SERIES XS“. Nikto však nevie, o čo vlastne ide. Špekuluje sa o tom, že pôjde o konzolu s výkonom Series X bez mechaniky, ale s 1 TB SSD.
 • Iný problém zas muselo riešiť Sony skrz platformu PS Store. Za vybrané hry si totiž obchod pýtal až 10 000 €. Na problém poukázalo viacero užívateľov.
 • Do vydania hry Hitman 3 ostáva už len niekoľko dní. Vývojári sa preto snažia prezentovať svoj titul čo najviac. V jednom z posledných videí nám ukázali, ako bude fungovať systém skratiek. Sľubujú si od toho okrem iného aj podnietenie túžby preskúmavať prostredie a opakovane sa vracať k daným kontraktom.

Filmy a seriály

 • Aj túto sekciu musíme začať smutnými správami. Vo veku 90 rokov zomrel český režisér a scenárista František Filip. Za svoj bohatý život režíroval množstvo filmov a seriálov, preto spomenieme Chalupáři či Cirkus Humberto. Vo veku 79 rokov nás opustil aj britský režisér a producent Michael Apted, ktorý je známy vďaka sérii dokumentárnych filmov s názvom Up. Fanúšikovia bondovskej série si ho budú pamätať aj ako režiséra tretej snímky s Piercem Brosnanem v hlavnej úlohe – Jeden svet nestačí. Odpočívajte v pokoji.
 • Scenárista Michael Waldron, ktorý stojí napr. za scenármi k pokračovaniu Doctora Strangea, či seriálu Loki, ktorý sa objaví na Disney+, sa čoskoro pustí do novej práce. Pracovať bude na scenári k novým Star Wars, o ktorý sa postará šéf Marvelu, Kevin Feige.
 • 90 ročný režísér Richard Donner potvrdil, že piata Smrtonosná zbraň je skutočne v pláne. Snímka sa má stať jeho posledným filmom, pričom vrátiť by sa mali aj mená ako Mel Gibson či Danny Glover.
 • Minulý týždeň sme vám priniesli informáciu o úmrtí herečky Tanyi Roberts, ktorá sa objavila napr. v bondovke Vyhliadka na vraždu, či v seriáli Charlieho anjeli. Život však občas píše bizarné príbehy, čo sa ukázalo aj v tomto prípade. Herečkin zástupca totiž informoval o jej smrti ešte v čase, keď žila. Na druhý deň svoje vyhlásenie vyhlásil za mylné. Pár hodín na to, však herečka skutočne zomrela.
 • Server TorrentFreak vydal zoznam desiatich najsťahovanejších seriálov uplynulého roka. Po takmer dekáde, čo tomuto rebríčku vládlo Game of Thrones, tu zdá sa máme nového nástupcu. Ak tipujete seriál Mandalorian, tipujete správne.
 • Na záver tu máme informáciu o predĺžení seriálu Control Z. Ten sa na Netflix vráti s druhou sériou.

6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov