6 X 6 #15 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Aj v roku 2021 vám chceme prinášať formát 6 X 6. 6 najdôležitejších udalostí zo sveta videohier a 6 zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Známy portál Metacritic prišiel so zoznamom najhorších videohier za rok 2020. Ako vyzerá, resp. ktoré tituly sa dočkali najmenších hodnotení si môžete prečítať v samostatnom článku, ktorý sme vám pripravili.
 • Ak ste majiteľom konzol PS4 či PS5 a zároveň ste aj členom predplatného PS Plus, tak sa v januári máte na čo tešiť. V rámci tradičných hier zadarmo sa tentokrát dostanete k titulom ako Shadow of the Tomb Raider, Greedfall či Maneater.
 • SCS Software, ktoré stojí za hrami Euro Truck Simulator 2 či American Truck Simulator, pripravilo video zhrňujúce úspechy v roku 2020. My sa už teraz nevieme dočkať toho, čo si pre nás pripravia v tomto roku.
 • Zatiaľ čo celý svet oslavoval príchod nového roka, IT svet smútil. V piatok 1. januára totiž spoločnosť Adobe oficiálne prestala podporovať webovú nadstavbu Flash. To okrem iného znamená aj koniec viacerých obľúbených online hier, ktoré sme hrali prostredníctvom webových prehliadačov.
 • Ocenenia sa rozdávali aj na poli mobilných hier. Najlepšou hrou roka na platforme Google Play sa stala Genshin Impact. Čínsky RPG titul s otvoreným svetom si navyše môžete zahrať úplne zadarmo.
 • Do vydania Hitman 3 ostáva už len pár dní, konkrétne sa tak stane 20. januára, a preto vývojári zo štúdia IO Interactive predstavili gameplay video z hry. To nám ukázalo misiu v Dubaji.

Filmy a seriály

 • Vo veku 65 rokov nás opustila herečka a modelka Tanya Roberts. Milovníci filmov si ju navždy budú pamätať ako jednu z bondgirl Stacey Sutton. Tú stvárnila po boku Rogera Moora v jeho poslednej bondovke Vyhliadka na vraždu z roku 1985.
 • Na Silvestra zomrel aj francúzsky filmový a divadelný herec Robert Hossein. Ten sa zas preslávil ako Jeoffrey de Peyrac zo série filmov o krásnej Angelike. Dožil sa 93 rokov.
 • Film Alita: Battle Angel sa zrejme dočká pokračovania na platforme Disney+. Režisér Robert Rodriguez sa totiž vyjadril, že ak by film vznikol, pravdepodobne by zamieril na túto streamovaciu službu.
 • Sony sa nechalo počuť, že v blízkej dobe chystá až 10 filmov a seriálov podľa svojich exkluzívnych hier. V príprave je už seriál The Last of Us, ale dočkať by sme sa mohli aj spracovania God of War či Ghost of Tsushima.
 • Hovorí sa aj o odchode herečky Jodie Whittaker zo seriálu Doctor Who. Tá od roku 2017 stvárňuje samotného Doktora, resp. v tomto prípade Doktorku, pričom išlo o prvú ženskú predstaviteľku na tejto pozícii. Seriál by mala opustiť po nadchádzajúcej sérii. Pripomeňme, že Doktori sa v seriáli striedajú každé 3-4 sezóny.
 • Netflix si zrejme uvedomuje možný príchod nových streamovacích služieb do našich končín. Ponuku svojich titulov, ale najmä lokalizácií preto každý deň zväčšuje. Najnovšie si tak môžeme pozrieť záverečných 10 epizód seriálu Vikingovia, viacnásobne oceňovaný seriál Homeland či sitkom How I met your Mother. Všetko aj s českými titulkami.

6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov